موقعیت شما: لیزر درمانی موهای زائد
 
 

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'UTC' for '+0330/3.0/no DST' instead in /home2/myfreewe/public_html/addon/myskin.ir/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'UTC' for '+0330/3.0/no DST' instead in /home2/myfreewe/public_html/addon/myskin.ir/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Notice: Undefined variable: relatedArticlesCount in /home2/myfreewe/public_html/addon/myskin.ir/plugins/content/tags.php on line 149

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'UTC' for '+0330/3.0/no DST' instead in /home2/myfreewe/public_html/addon/myskin.ir/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

لیزر درمانی موهای زائد

نامه الکترونیک چاپ PDF

موهای زائد معمولاً به موهایی اطلاق می شود که موجب آزار فرد می شود . در نژاد ها و فرهنگهای مختلف ممکن است در مورد اینکه کدام موها زائد است اختلاف وجود داشته باشد اما درهمه فرهنگها و اقوام موی صورت خانمها موی زائد محسوب می شود . موی صورت خانمها در صورتی که زبر و مشکی و قطور باشد موجب مشکلات زیبایی برای فرد می شود که روشهای مختلف از بین بردن این نوع موها نیز به همین جهت تنوع و گوناگونی زیادی دارد . از بین روشهای مختلف تنها دو روش دوام و ماندگاری بیشتری دارد که یکی از آنها الکترولیز و دیگری لیزر می باشد . الکترولیز به علت احتمال جاگذاری و اهمیت رعایت استریل بودن سوزنهای بکار رفته در آن و درد در هنگام انجام ، دیگر خیلی کاربردی نداشته و در حال حاضر لیزرهای مختلف کاملاً جایگزین این روش قدیمی شده اند.

اما درمورد لیزر موهای زائد باید نکاتی را متذکر شد تا اولاً انتظار زیاده از حد از این روش نداشت و ثانیاً اثرات مفید آن مشخص گردد . لیزرهای از بین برنده موهای زائد معمولاً با اثر برملانین یا همان رنگدانه اصلی پوست ومو باعث تخریب فولیکول یا همان ریشه مو می شوند . بنابراین هرچقدر موهای زائد مشکی تر باشد اثر لیزرها نیز برمو بیشتر است و هرچقدر رنگدانه پوست کمتر باشد عوارض احتمالی لیزر نیز کمتر است . بنابراین بهترین پوست ومو برای لیزر موی زائد موی مشکی و پوست سفید می باشد . بهتر است قبل از انجام لیزر آزمایشات هورمونی مربوط به موی زائد درخواست شود تا درصورتی که اختلال هورمونی درزمینه موی زائد فرد وجود داشته باشد شناسایی شده و تحت درمان صحیح دارویی قرار گیرد . درهنگام استفاده از دارو جهت پرمویی می توان اقدام به لیزر نیز نمود تا دارو باعث کاهش ایجاد موها شده و لیزر نیز باعث از بین رفتن موهای موجود گردد .

عکس زیر مربوط به قبل و پس از استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد می باشد.

لیزر موی زاید

قبل از لیزر درمانی موهای زائد باید از حداقل سه هفته قبل اقدام به کندن موها نکرد زیرا التهاب ایجاد شده در اثر کندن موها می تواند اثرلیزر را بر موهای زائد کمی کاهش دهد. لذا در این مدت می توان برای از بین بردن موها از تیغ و یا قیچی استفاده نمود . استفاده ازموبرهای شیمیایی و ماشینهای اضاله مو نیز دراین مدت ممنوع است.

قبل از استفاده از لیزرهای موی زائد وپس از آن باید از ضد آفتاب مناسب پوست فرد استفاده شود تا پوست فرد برنزه نشود زیرا برنزه شدن پوست می تواند باعث افزایش عوارض لیزر درپوست فرد شود . استفاده از سولاریوم نیز قبل از لیزر ممنوع می باشد.

عوارض لیزرهای موی زائد شامل لکه های پررنگ پوست می باشد که بسیارنادر بوده ودرصورتی که نکات ذکر شده رعایت گردد وانتخاب بیمار و طول موج و انرژی استفاده شده جهت وی صحیح باشد چنین اتفاقی نخواهد افتاد . گاهی لکه های حلقوی درمحل لیزر ایجاد می شود که این خونمردگیها معمولاً پس از مدت کوتاهی برطرف می شود وجای نگرانی وجود ندارد . قرمزی پس از لیزر نیز با خنک نمودن پوست وهمچنین گاهی استفاده از کرمهای حاوی استرویید کاهش یافته ومعمولاً بیش از یک روز باقی نمی مانند.

عکس زیر مربوط به قبل و پس از استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد می باشد.


لیزر موی زاید

انجام لیزر موهای زائد معمولاً درد زیادی ایجاد نمی کند اما درصورتی که فرد حساس بوده وتراکم موها زیاد باشد می توان از ژلهای بی حسی قبل از لیزردرمانی استفاده نمود تا سوزش ایجاد شده درهنگام لیزر نیز کاهش یابد . قراردادن کیسه های یخ بر روی پوست قبل از انجام لیزر تا حد زیادی می تواند سوزش آن را کاهش دهد که به این نکته ساده دربسیاری از کلینیکهای لیزر توجهی نمی شود . یکی از نکات مهمی که باعث کاهش درد بیمار درهنگام لیزردرمانی می شود توضیحات صادقانه پزشک می باشد که خود به همراه منش ورفتار موقرانه پزشک می تواند باعث کاهش اضطراب بیمار و در نتیجه باعث کاهش درد وی گردد .

تعداد جلسات لیزر معمولاً حدود 6 جلسه می باشد که البته دربرخی افراد این تعداد ممکن است کمتر ویا بیشتر باشد . مدت دوام اثرات لیزر نیز درافراد مختلف متفاوت است اما حدوداً 4-3 سال اثرات لیزر درکاهش موهای زائد می تواند دوام داشته باشد وگاهی لازم است که طی یک دوره دیگر نیز به لیزراین نوع موها اقدام نمود . موهای زاید برخی از نقاط صورت از بقیه نقاط مقاومتر می باشد ، برای مثال ممکن است موهای چانه تعداد جلسات بیشتری برای از بین بردنشان لازم باشد . گاهی موهای زائد در اثر لیزر کرکی و نرم شده و در این مرحله می توان به جلسات لیزر خاتمه داد و از روشهای موقتی کاهش موهای زائد استفاده نمود ؛ زیرا این نوع موها به لیزر کمتر پاسخگو می باشند . موهای سفید نیز همانطور که درابتدا گفته شد به لیزرهای رایج کمتر پاسخ می دهند .

 
 
 
 

شماره تلفن مطب دکتر فیاض : 44463501-021

آدرس مطب : میدان پونک - خیابان میرزا بابایی - بلوار عدل - ساختمان پزشکان فتح طبقه چهارم - واحد 27

شماره تلفن کلینیک به سیما (دکتر فیاض) : 42958-021

آدرس کلینیک : تهران - خ ولی عصر بالاتر از بیمارستان دی - کوچه شاهین - پلاک 10